Web Analytics
Teknobu

Daikin Kombi 11-67 Hata Kodu Çözümü: Adım Adım
Daikin Kombi 11-67 Hata Kodu Çözümü: Adım Adım

Daikin Kombi 11-67 Hata Kodu Çözümü: Adım Adım

Daikin Kombi 11-67 Hata Kodu çözümü için web sitemize hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere Daikin Kombi 11-67 Hata Kodu nedir nasıl çözülür ve çözüm yolları nelerdir bunlardan bahsettik.

Daikin Kombi 11-67 Hata Kodu Nedir?

Daikin Kombi 11-67 Hata Kodu
Daikin Kombi 11-67 Çözüm Yolları

Bu hata kodu, sistemin alev kaybı tespit ettiği anlamına gelir. Bu sadece geçici bir sorun olmalı ve kazan yeniden ateşlenmelidir.

Daikin Kombi 11-67 Hata Kodu Çözümü için neler yapılabilir?

Bir arıza durumunda, arızadan çıkarmak için kombinasyonun sıfırlanması gerekir. Kazanın bir kez resetlenmesi, eğer işlem çalışmıyorsa işlemin 3 defa arka arkaya tekrarlanması gerekir. Cihaz düzelmezse veya sorun sık sık meydana geliyorsa, servis yardımı almanız gerekecektir.

Daikin Kombi 11-67 Hata Kodunun Sebepleri

  • Kombi baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamıyor olabilir. Bu durumda hava akışı sağlayan fan, kart gibi parçaları ve baca sistemini kontrol etmek gerekir.
  • Kombi içerisinde su kaçağı olabilir. Mesela eşanjör kaçağı olabilir. Eşanjörde ufak bir su kaçağı varsa eğer alevi kesiyor olabilir. İç kaçak durumu varsa yerinde kontrol edilerek tespit edilmelidir.
  • İyonizasyon elektrodu tıkalı ya da arızalı olabilir.
  • Gaz valfi arızalı olabilir.
  • Elektronik kart arızası olabilir.

Tabi belirtilen bu durumlar tahmini durumlardır. Bu durumlar dışında farklı sorunlar da söz konusu olabilir. Sorunu yerinde görmek, yerinde incelemek ve bir tespit yapmak gerekir. Bu tespiti yapacak olan teknik servis ekibidir.

”Google
16 Beğen