Teknobu

Cyberpunk 2077 Linux’ta Nasıl Çalıştırılır ?


Cyberpunk 2077 Linux’ta Nasıl Çalıştırılır ?

Cyberpunk 2077 Linux’ta Nasıl Çalıştırılır ?

Cyberpunk 2077 Linux’ta Nasıl Çalıştırılır ? İşte o detaylar ;

Linux işletim sistemini Windows üzerinden kullanmayı tercih eden ancak yine de Cyberpunk 2077 oynamak isteyen PC kullanıcılarından biriyseniz, o zaman Cyberpunk 2077 aslında Linux ile uyumlu olduğu için bir sürpriz içindesiniz.

Cyberpunk’u Linux makinenizde kurmanıza ve çalıştırmanıza yardımcı olmak için, oyunu Linux’ta çalıştırabilmek için yapmanız gerekenleri size göstereceğimiz bu kılavuzu hazırladık.


Cyberpunk 2077 Linux’ta Nasıl Çalıştırılır

CP 2077’nin piyasaya sürülmesinden gelen en büyük sürprizlerden biri, oyun merkezli yetenekleriyle pek bilinmeyen Linux işletim sistemi üzerinde bile çalışabilmesidir.

Ancak, Cyberpunk’u Linux’ta gerçekten çalıştırmak için, oyunu oynayabilmek için yerine getirmeniz gereken birkaç ön koşul vardır.

Steam Play’in Linux eşdeğeri Steam Play Proton’un Steam Play Proton 5.13-4 adlı yeni bir güncellemesi geldi. Bu güncelleme özellikle geliştiriciler tarafından Linux ile CP uyumlu hale getirmek için yapılmıştır.

Steam Play Proton’un bu yeni sürümü bu Github bağlantısından indirilebilir .

Bu Yazımızda Okuyun :   Cyberpunk 2077'De Motosiklet Nasıl Elde Edilir ?

Steam Play Proton’un bu yeni sürümünü kurmadan ve oyunu oynamaya hazırlanmadan önce, AMD Radeon GPU’ya sahip olmak olan oyunun donanım ön koşulunu karşıladığınızdan emin olmanız gerekir.

Mesa 20.1-devel Git üzerinde çalışan bir AMD Radeon GPU’nuz yoksa, etkileyici bir donanıma sahip olsanız bile oyunu çalıştıramazsınız.

Dolayısıyla, bir AMD Radeon GPU’nuz varsa, Cyberpunk 2077’yi Linux PC’nizde çalıştırabilmek için verilen bağlantıdan Steam Play Proton’un bu yeni sürümünü yüklemeniz yeterlidir.

”Google
17 Beğen