Teknobu

COVID-19 Sırasında Evden Çalışmanın 5 Etkili Yolu


COVID-19 Sırasında Evden Çalışmanın 5 Etkili Yolu

COVID-19 Sırasında Evden Çalışmanın 5 Etkili Yolu

Coronavirus salgını çoğumuzun hayatını durdurdu. Ne olacağına dair korku ve endişe her yüzünde görülebilir. Covid-19 salgını ile yüzleşmek, bireyler, işletmeler veya hükümetler gibi dünyanın önündeki en büyük zorluk haline geldi.

Koşullar, şirketleri bir gecede evden çalışma protokolü uygulamaya zorladı, bu da sadece iş için değil aynı zamanda işgücü için de zor. Birçoğumuz için, evden çalışmak çok verimsiz ve huzursuz olabilir. Yine de, profesyonel benliğinizin en iyi sürümünü elde etmenizi sağlamak için bazı etkili yollar vardır.

1. Dikkatli olun ancak işinize odaklanın

COVID-19 salgını sırasında, evden çalışma daha çok ev izolasyonu gibidir. Bilgi için konuşacak meslektaşlarınız veya yöneticileriniz olmayabilir, ancak panik yapmak yerine, uyanık kalmak ve bilmeniz gerekeni öğrenmek için günde bir kez koronavirüs güncellemelerini kontrol edebilirsiniz. Şimdi işinize odaklanın. Pandemi haberlerine takıntılı olmak sadece kaygınızı kötüleştirecek ve üretkenliğinizi artıracaktır.

2. Önceden planlayın

Özellikle çocuklar, aile üyeleri, iş dostu olmayan çevre ve evde son dakika acele işleri gibi dikkat dağıtıcı şeyler nedeniyle evde üretken kalmak oldukça zordur. Bir profesyonel gibi durumlarla karşılaşmak için görevlerinizi önceden planlayın, böylece görevleri tamamlamak için bolca zamanınız olur. İnternette bulunan üretkenlik uygulamalarını kullanabilir veya geleneksel kalemlik ve kağıt planlayıcılarla eski okula gidebilirsiniz. Bu, kendinizi başarılı hissetmenize yardımcı olacak ve iş ilerlemenizi gerçek zamanlı olarak izlemenize izin verecektir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Huawei ve Samsung, en başarılı akıllı telefon üreticileri haline geldi

3. Bir ev ofisi kurun ve sınırlar oluşturun

Evet, bu evden çalışırken üretken kalmanın en önemli adımlarından biridir. Boş bir odanız olduğu için şanslıysanız, küçük bir ofise dönüştürün. Değilse, masa sandalyesini koyabileceğiniz ve huzurlu bir şekilde çalışmaya başlayabileceğiniz temiz ve sessiz bir köşe bulun. Bu alanı izole edin ve ailenize o dönemde çalıştığınızı ve bu süre boyunca kullanılamadığınızı bildirin. Gürültü, aile üyeleri ve TV veya müzik ile dikkatinizi dağıtmamaya çalışın. Ev-ofisiniz için aşağıdaki üç noktadan emin olun.

– Çalışma alanınızı iyi bir WiFi hızı, rahat bir sandalye ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir masa ile donatın.
– Evden çalışma ekipmanı politikaları hakkında işvereninize danışın. Şirketiniz, gizlilik nedeniyle yalnızca dizüstü bilgisayarlarını kullanmanıza izin verenler arasında olabilir.
– Muhtemelen iş arkadaşlarınızla haftalık ve / veya günlük olarak sanal toplantılarınız olacaktır. Dijital toplantılar yaparken açık ve görünür bir bağlantıya sahip olmak önemlidir.

4. Kullanılabilir olun

Bu, evden çalışıyor olsanız bile bilgi olmadan işten kaybolmak için asla uygun değildir. Bu nedenle, özellikle çalışma saatlerinizde daima erişilebilir olun. Unutmayın, daha fazla esneklik ile büyük sorumluluk gelir. Bir durumunuz varsa, bunu patronunuza ve / veya iş arkadaşlarınıza iletin. Akıllı telefonlar aracılığıyla İnternet bağlantısı, hareket halindeyken e-posta göndermeyi ve iş arkadaşlarınızı bilgilendirmeyi kolaylaştırdı.

Bu Yazımızda Okuyun :   Web Destek Personeli (Evden Çalışma)

5. Upskilling’e devam et

Bu evden çalışma durumunu becerilerinizi geliştirmek için potansiyel bir fırsata dönüştürebilirsiniz. Ofise gitmediğiniz için, genellikle işe gidip gelmek ve hazırlanmak için harcanan zamandan tasarruf edersiniz. Bu, üretkenliği artırmanın, yeni beceriler öğrenmenin ve yeni çalışma taktiklerini verimli bir şekilde uygulamanın yeni yollarını denemeniz için yüksek bir zaman olabilir. Boş zamanlarınız olabileceğinden, kendinizi geliştirmek veya satın aldığınız ancak hiç okumadığınız kitapları okumak için kısa süreli çevrimiçi kurslara katılabilirsiniz.

Kendine iyi bak

Sonunda söyleyebileceğimiz, bunun insan ırkı için çok zor bir zaman olduğu ve Coronavirüs ile hayatımızdan savaşmak herkesin görevidir. Bu nedenle, kendinizi besleyin, besleyici diyet ve egzersizle sağlıklı kalın, iyi hijyen ve sanitasyon uygulayın, mikropların yayılmasını önleyin, sizden veya sevilen birinin hastalandığından şüpheleniyorsanız hemen tıbbi yardım alın.

”Google
25 Beğen