Web Analytics
Teknobu

Bosch Klima Df Hatası Nedir, Nasıl Düzeltilir? 2022
Bosch Klima Df Hatası Nedir, Nasıl Düzeltilir? 2022

Bosch Klima Df Hatası Nedir, Nasıl Düzeltilir? 2022

Boshc Klima Df Ne Demek? Bosch Klima Df Hatası Nedir, Nasıl Düzeltilir? Bosch klimalarda df hatası, uyarısı ne anlama geliyor, sorunun sebebi nedir, çözüm yolları nelerdir? işte tüm detaylarıyla açıkladım.

Bosch Klima Df Hatası Nedir?

Bosch Klima Df Hatası
Bosch Klima Df Ne Demek

Bosch Klimalarda DF, buz çözme anlamına gelir. DF modu, klima dış serpantin üzerindeki buzu gidermek için buz çözme modu döngüsünü açtığında oluşur. Sistem soğuk havada bir süre oda ısıtıcısı olarak ters çevrimde çalıştıktan sonra buz birikebilir. Bunu yapmak için ünite tersine döner, yani iç bobinden ısı elde etmek için dış bobini ısıtmak ve buzunu çözmek için içeride ısıtmadan soğutmaya geçer. Bunu yapmasaydı, don bobini ve kanat tertibatını dışarıda bloke ederdi, hava içinden geçmezseniz sistem etkisiz kalır. İçerideki soğuk havanın dağılmasını önlemek için iç fan durabilir.

Bosch Klima Df Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bosch Klima Df uyarısı Bobin buzlanırsa, ünite otomatik olarak defrost moduna geçer. Buz temizlendikten sonra normal çalışmaya dönmelidir. Düzelmezse, muhtemelen bir defrost sensörü arızanız vardır. Sensörün değişmesi gerekir.

”Google
11 Beğen