Teknobu

Bosch Bulaşık Makinesi E22 Hatası Nedir, %100 Çözümü


Bosch Bulaşık Makinesi E22 Hatası Nedir, %100 Çözümü

Bosch Bulaşık Makinesi E22 Hatası Nedir, %100 Çözümü

Bosch Bulaşık Makinesi E22 Hatası Nedir, %100 Çözümü! Bosch Bulaşık Makinem E22 hata kodu gösteriyor, bu ne anlama geliyor?

İyi haber şu ki, bugünlerde bulaşık makinenizde bir şeyler ters gittiğinde, LED ekranı varsa, sorunun ne olduğunu size söylemeye çalışabilir. Yeter ki onun dilini konuşun… Bu yazımızda Bosch E22 Hatasının nedenini ve çözüm yollarını öğreneceksiniz.

Bosch Bulaşık Makinesi E22 Hatası Nedir?

Bosch bulaşık makinenizin ekranında E22 Hatası görünüyorsa makinenizin filtresi bloke olmuş demektir. Bu filtre yemek artıklarından dolayı tıkanmıştır ve temizlenmesi gerekmektedir. Bir E22 hatası gördüğünüzde, endişelenmeyin. Filtrenin tıkalı olup olmadığını görmek için filtreyi kontrol edin.

Bosch Bulaşık Makinesi E22 Hatası Nasıl Önlenir?

E22 hata kodu, Bosch bulaşık makinelerinde yaygın bir sorunu temsil eder: Tıkanmış filtreler çok tipik olduğu için, ilk etapta olmasını önlemek için adımlar atabilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Rüya Seçgin İnstagram Hesabı (Güncel)

Filtreyi düzenli olarak temizleyerek Bosch bulaşık makinenizde E22 hata kodunun görünmesini önleyebilirsiniz. Bu, filtrenin içinde ve çevresinde yiyecek artıkları, kir veya başka herhangi bir şeyin birikmesini ve suyun boşalmasını önleyecektir.

Bosch Bulaşık Makinesi E22 Hatası %100 Çözümü

Bosch Bulaşık Makinesi E22 Hatası
Bosch Bulaşık Makinesi E22 Hatası

Öncelikle Bosch bulaşık makinenizi tamamen kapatın.

  • Ardından filtreyi çıkarın. Bunu yapmak için filtrenin üst kısmını döndürmeniz gerekir, bu da onu yerinde kilitli tutar. Bulaşık makinenizin modeli için bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, daha fazla ayrıntı için kullanım kılavuzuna bakın.
  • Filtreyi çıkardıktan sonra, büyük, katı parçaları çıkarın ve çöp kutusuna atın.
  • Ardından, filtreye yapışan herhangi bir şeyi çıkarmak için filtreyi lavabonuzda yıkayın. Hala filtreye yapışmış inatçı parçaları temizlemek için eski bir diş fırçası kullanmayı faydalı bulabilirsiniz.
  • Filtreyi değiştirmeden önce, oradayken lavabonun içinde başka tıkanıklıklar olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.
  • Ardından filtreyi geri koyun ve yerine kilitlemek için üst kısmını bükün.
  • Bulaşık makinesini tekrar açın ve hatanın ekranda olup olmadığını kontrol edin.

Filtreyi temizledikten sonra hata kodu hala duruyorsa ne olur?

Bulaşık makinesi filtresi temizlendikten sonra e22 hata kodu devam ediyorsa tahliye hortumunda tıkanıklık veya tahliye pompasında sorun olabilir. Bununla birlikte, tıkanmış bir bulaşık makinesi filtresi hata kodunun en olası nedeni olmaya devam etmektedir, bu nedenle bu bileşenleri kontrol etmeye devam etmeden önce filtrenin temiz olduğundan emin olun.

Bu Yazımızda Okuyun :   Kayora Bitte Ne Demek, Kimdir? 2021

Filtre temizse ve tahliye hortumu ve pompa tıkalı veya arızalı değilse, kontrol panosunda yanlış bir hata koduna neden olan bir arıza olabilir. Kontrol panolarının test edilmesi ve onarılması zordur, bu nedenle sorunu gidermek için eğitimli bir teknisyene başvurmak en iyisidir.

Özetle

Bosch bulaşık makinesi e22 hata kodu genellikle bulaşık makinesinin içinden bulaşıklık ve püskürtme kolları çıkarılarak erişilebilen bulaşık makinesi filtresi temizlenerek çözülür. Filtrenin temizlenmesi sorunu çözmezse, çek valf, pompa ve tahliye hortumunda tıkanıklık veya hasar olup olmadığı kontrol edilmelidir.

”Google
Beğen