Teknobu

Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hatası Çözüm Yöntemleri 2021


Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hatası Çözüm Yöntemleri 2021

Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hatası Çözüm Yöntemleri 2021

Bu yazımızda sizlere Bosch bulaşık makinesi e15 hatası nedir e15 hatası nasıl giderilir çözümleri nelerdir.

Elde bulaşık yıkamak artık tarih oldu Bosch bulaşık makineleri bu sürece aktif olarak katkıda bulunuyor. Ancak cihaz bozulmaya başladığında veya anlaşılmaz hatalar verdiğinde ne yapmalı? Bosch bulaşık makinesine gömülü çeşitli kodların şifresini çözme kuralları, her bir modelle birlikte verilen talimatlarda belirtilmiştir. Bununla birlikte, bir sorunun varlığına ilişkin bilgi her zaman onu ortadan kaldırmaya yönelik eylemleri içermez. Ekranda bir e15 hata kodu belirirse ne yapacağımızı bulalım.

Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hatası Çözümü

Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hatası

Bosch Bulaşık makinesi e15 hatası , işletmeciye etkinleştirilmiş kaçak koruma sistemi “aquastop” hakkında bilgi verir. Yani ünitenin paletine belli bir miktar sıvı sızdı veya şamandıra mekanizması sıkıştı.

Sızıntının nedenleri gizlenmiş olabilir:

 • Arıza sensörü sızıntısı;
 • Drenaj sistemindeki tıkanma;
 • Meme aşınması veya düşük sızdırmazlık;
 • Püskürtücülerdeki arızalar.

Çözümü için deneyin ;

Aynı arıza ile karşı karşıya kalan teknik forum kullanıcıları, durumu düzeltmek için bulaşık makinesini elektrik şebekesinden ayırmanın ve kırk beş derecelik bir açıyla eğmenin yeterli olduğunu söylüyor. Bundan sonra, fazla sıvıyı sistemden çıkarmak, makineyi eğimli bir konuma getirmek ve kurutmak gerekir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Paskalya Yumurtası Boyama: Çocuklar İçin En İyi Boyama İpuçları ve 5 Tasarım Fikirlerimiz

Yukarıdaki adımlar hatayı çözmediyse, makinenin tahliye sistemini tıkanma açısından inceleyin. Genellikle bir tıkanma filtreleme mekanizması gıda partiküllerinden kaynaklanır. Sızıntı ile aynıdır, e15 hatasına yol açabilir.

Genellikle bulaşık makinesinde filtre mekanizması kasanın altına monte edilir. Çıkarmak için bulaşık makinesinin kapağını açın, bulaşık tepsisini çıkarın ve ardından alttaki kapağı açın. Bu kapağın altında bir filtre bulunmaktadır. File astarlı silindirik bir parçadır. Temizlemek için musluk suyuyla durulayın.

image 47

Ancak tahliye hortumunu temizlemek veya değiştirmek için bulaşık makinesinin dış gövdesini sökmeniz gerekecektir. Bunun için:

 1. bulaşık makinesini elektrik şebekesinden ayırın, filtreleme mekanizmasını çıkarın ve çalışma alanını hazırlayın;
 2. bir tornavida kullanarak, kasanın dış duvarlarını sağda ve solda sökün;
 3. bulaşık makinesini ters çevirin ve üst kapağa koyun;
 4. panelin arkasına gizlenmiş demir çubuğu çıkarın, ardından çubuk tarafından korunan vidaları çıkarın;
 5. özel cıvataları arka panelden çıkarın;
 6. pompayı dibe tutan lastik takozları çıkarın;
 7. yan panellere takılı plastik tapaları çıkarın;
 8. kapı tutucusunu çıkarın;
 9. yay ipini çıkarın ve alt paneli dikkatlice çıkarın;

İşlem tamamlandı, bulaşık makinesi tamamen demonte edildi. Bu konfigürasyon her dahili parçaya erişim sağlar. Pompaya bağlı tahliye hortumunun kenarını bulun. Dikkatlice pense kullanarak hortum ve pompa sistemini ayırın. Hortumda çatlak ve bükülme olup olmadığını inceleyin ve bu bulunursa yenisiyle değiştirin. Bir hortum satın alırken, bunun için bir sabitleme kelepçesi alın. Bu öğe, pompayla güvenilir bağlantı için gereklidir.

Bu Yazımızda Okuyun :   2021 Yılında Amerika’da Asgari Ücret Fiyatı Ne Kadar ?
”Google
6 Beğen