Teknobu

Birden fazla WordPress Sitesini Tek Bir Panelden Nasıl yönetebilirim ?


Birden fazla WordPress Sitesini Tek Bir Panelden Nasıl yönetebilirim ?

Birden fazla WordPress Sitesini Tek Bir Panelden Nasıl yönetebilirim ?

Birçok yeni başlayan kişinin sorduğu ortak bir soru şudur: Birden fazla WordPress sitesini tek bir panodan nasıl yönetebilirim?

Cevap basit: Bir WordPress yönetim aracı / eklentisi kullanın.

Birden fazla WordPress sitesini yönetmek sıkıcı bir görev olabilir ve her bir web sitesine ayrı ayrı giriş yaptığınızda ve eklentileri, temayı veya çekirdek dosyaları güncellediğinizde gerçekten çok fazla zaman harcar.

Birçok WordPress kullanıcısının (özellikle ajansların) bir dizi web sitesi vardır ve bu telaşlı işi halletmek için gerçekten bir WordPress yönetim aracı / eklentisi kullanabilirler. Bu sadece zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların iş ihtiyaçlarına odaklanmalarına da olanak tanır.

Bu yazıda, sadece site yönetimi probleminizi çözmeyecek, aynı zamanda size sorunsuz bir çalışma ortamı sağlayacak en iyi WordPress araçlarının bir listesini derledim. Ancak önce, birden çok sitenizi yönetmek için neden bir yönetim aracı seçmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.

Neden Bir WordPress Yönetim Aracı Kullanmalısınız?

WordPress, esnekliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle çok beğenilmektedir. Birden fazla siteyi yönetmek için bile, WordPress multisite olarak bilinen kendi yerleşik özelliğine sahiptir; burada bütün bir WP siteleri ağı oluşturabilir ve bunları tek bir panodan kontrol edebilirsiniz. Bir WordPress Multisite’in nasıl kurulacağını öğrenmek istiyorsanız, ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak ayrıntılı bir kılavuzu ele aldık.

Ancak yine de, WordPress Multisite özelliğinin, farklı sunucu kaynaklarını paylaşan birden çok istemci için birden fazla siteyi yönetme konusunda sınırlamaları vardır. Bu nedenle, birden çok WordPress kurulumunu daha etkili bir şekilde yönetmek için WordPress yönetim aracı gerçekten kullanışlıdır.

Bu Yazımızda Okuyun :   WordPress neden blog yazmak ve site yapmak için en iyi platformdur ? 2020

Birçok WP yönetim aracı, iş akışınızı otomatikleştirmenize yardımcı olacak güçlü özellikler ve hizmetler sunar. WordPress güncellemeleri (eklentiler, temalar, çekirdekler) çok önemlidir çünkü sitenizi güvende tutmanıza yardımcı olur. Bu araçla temalarınızı, eklentilerinizi veya çekirdeklerinizi tek bir kontrol paneli aracılığıyla hızlı bir şekilde güncelleyebilirsiniz. Ayrıca, site dışı yedeklemeler oluşturabilir, yorumları / kullanıcıları, tüm siteler için kurulumları ve daha fazlasını yönetebilirsiniz.

Birden Çok WordPress sitesini Yönetmek için En İyi WordPress Yönetim araçları

Birden fazla WordPress sitenizi kolayca yönetebilen ve hayatınızı daha kolay ve daha basit hale getirebilecek en iyi beş WordPress yönetim aracı.

1. MainWP

ana wp

MainWP , kullanıcıların sınırsız WordPress sitelerini tek bir panodan yönetmelerine olanak tanıyan güçlü bir çözümdür. Bu, yalnızca site yönetimi görevlerinizi çözmekle kalmayacak, aynı zamanda size tüm temel etkinlikleri gerçekleştirebileceğiniz sezgisel bir arayüz sağlayan ücretsiz ve açık kaynaklı bir araçtır, örneğin bir düğmeye tıklayarak WordPress sitelerinizdeki her şeyi güncelleyebilirsiniz.

Belirgin özellikler

 • WordPress sitelerinizi bir düğmeye tıklayarak kolayca en son ve kararlı sürüme yükseltebilirsiniz.
 • Temalar ve eklentiler için otomatik güncellemeler mevcuttur. Yeni bir güncelleme mevcutsa, MainWP size e-postanız üzerinden uyarılar gönderecek ve ertesi gün bunları otomatik olarak güncelleyecektir.
 • Terk edilmiş eklentileri ve temaları (uzun zaman önce güncellenmiş) otomatik olarak algılar ve size uyarılar gönderir. Bu, site güvenliğinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.
 • Ayrıca, tüm (mevcut ve yeni) uzantılara, uzantı güncellemelerine ve öncelikli desteğe erişebileceğiniz gibi ek özelliklere sahip olabileceğiniz profesyonel bir plan sunar.

2. ManageWP

manage wp

ManageWP , zamandan tasarruf etmek ve iş akışınızı otomatikleştirmek için tasarlanmış harika bir yönetim aracıdır. WordPress yönetim hizmetleri söz konusu olduğunda piyasadaki en eski ve en popüler olanıdır.

Bu Yazımızda Okuyun :   WORDPRESS SİTENİZİN HACKLENMESİNİN 10 NEDENİ

Bu, sınırsız web sitesini tek bir panodan kolayca yönetebileceğiniz ücretsiz bir yönetim çözümüdür.

Belirgin özellikler

 • Tek tıklamayla WordPress sitelerinizi, güvenlik kontrollerinizi, spam temizliğinizi ve çok daha fazlasını hızlı bir şekilde güncelleyebilirsiniz.
 • Yedeklemeler çok önemlidir, çünkü bir şeyler ters giderse, değişiklikleri geri alabilir veya sitenizi yedekleme yoluyla kurtarabilirsiniz. ManageWP, aylık planlanmış yedekleme, iş yeri dışında depolama, tek tıklamayla geri yükleme ve çok daha fazlasını alacağınız ücretsiz bir bulut yedeklemesi sunar. Ayrıca, isteğe bağlı yedeklemeler, yedekleme frekanslarını ayarlama, klonlama ve çok daha fazlası gibi yedekleme ve yönetimiyle ilgili bazı ekstra ve güçlü özelliklere sahip olacağınız premium eklentisini de satın alabilirsiniz.
 • Tek bir kontrol panelinde birkaç Google Analytics hesabını bağlayabilirsiniz. Bu, tüm sonuçları ve diğer temel ölçümleri takip etmenize yardımcı olacaktır.
 • SEO sıralaması, beyaz etiket, gelişmiş müşteri raporları gibi birçok premium eklenti mevcuttur.

3. InfiniteWP

sonsuz wp

InfiniteWP , sınırsız sayıda WordPress uygulamasını yönetmenize yardımcı olan başka bir güçlü çoklu WordPress site yönetimi çözümüdür. Yedeklemeler ve temalar, eklentiler ve temel güncellemeler ile sınırlı ücretsiz bir plan sunar. Ancak gerçek gücün kilidini açmak ve tüm özelliklere erişmek için premium planını satın almanız gerekir ve temel plan 147 $ / yıl’dan başlar.

Belirgin özellikler

 • WordPress çekirdeğinizi, temalarınızı ve eklentilerinizi tek tıklamayla güncelleyebilirsiniz.
 • Premium – Kullanıcıları Yönetin: Birden çok WordPress sitenizdeki kullanıcıları kolayca oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.
 • Premium – Kötü Amaçlı Yazılım Taraması: Sitelerinizi bilgisayar korsanlarından ve saldırganlardan korumak için bir güvenlik özelliği de mevcuttur.
 • Premium – WordPress Dağıtımı: Sitelerinizi hızlı bir şekilde kurabilir, taşıyabilir ve aşamalarını oluşturabilirsiniz.
 • Premium – Müşteri Raporlama: Raporları kolayca oluşturabilir ve web sitelerinin durumunu kontrol etmek için müşterilere gönderebilirsiniz.
Bu Yazımızda Okuyun :   En İyi 5 WordPress Sayfa Oluşturucu Eklentisi 2020

WP Remote

wp remote

WP Remote , tüm WordPress sitelerinizi tek bir yerden yönetmenize ve güncellemenize yardımcı olacak birçok güçlü özellik sunan popüler bir WP yönetim aracıdır. Her iki planı da sunar; ücretsiz ve premium. Temel premium plan 49 $ / Ay’dan başlar (20 web sitesine kadar).

Belirgin özellikler

 • Bir düğmeye tıklayarak WordPress çekirdeğinizi, temalarınızı ve eklentilerinizi güncelleyebilirsiniz.
 • Premium – WordPress Yedeklemeleri: Yedeklemeler tüm siteleriniz için mevcuttur (site dışı ve isteğe bağlı yedeklemeler).
 • Premium – Web Sitesi Güvenliği: Sitelerinizi çeşitli düzeylerde korumanıza yardımcı olmak için WP Remote, kötü amaçlı yazılım taraması, oturum açma koruması, gelişmiş güvenlik duvarı ve tek tıklamayla kötü amaçlı yazılım kaldırma gibi birçok güvenlik özelliği sunar.
 • Premium – Destek: Müşteri desteği e-posta ve sohbet yoluyla mevcuttur.

5. CMS Commander

cms commander

CMS Commander , site yönetimi görevleri için özel olarak tasarlanmış basit, ücretli bir yönetim aracıdır. Tek tıklamayla yapılan güncellemelerden blogunuzdan para kazanmanıza kadar birçok özellik sunar.

Belirgin özellikler

 • Verilerinizi korumak için yedekleme özelliği mevcuttur (sunucu, Amazon S3 vb. Gibi birden çok yedekleme hedefi).
 • Platform birçok popüler bağlı kuruluş ağıyla entegre olduğundan bloglarınızdan kolayca para kazanabilirsiniz.
 • Güvenliği sağlamak ciddi bir görevdir ancak CMS Commander ile kolayca yönetebilirsiniz. Sunduğu bazı güvenlik özellikleri: 2FA, kötü amaçlı yazılım tarayıcı ve çok daha fazlası.
 • Hızlı bir şekilde yeni bir kullanıcı oluşturabilir, önceki kullanıcı hesaplarını silebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Son sözler!

Umarım bu makale, birden fazla WordPress siteniz için doğru WordPress yönetim aracını seçmenize yardımcı olmuştur. Birden fazla WordPress sitesini tek bir yerden kolayca yönetebileceğiniz en iyi beş WordPress yönetim aracını tartıştım.

”Google
10 Beğen