Teknobu

Bilgisayar Sisteminin Özellikleri


Bilgisayar Sisteminin Özellikleri

Bilgisayar Sisteminin Özellikleri

Bilgisayar sisteminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hız
Bir bilgisayar, matematik hesaplamaları yaparken insanlara göre çok daha yüksek hız ve doğrulukla çalışır. Bilgisayarlar saniyede milyonlarca (1.000.000) talimat işleyebilir. Bilgisayarların işlemleri için geçen süre mikrosaniye ve nanosaniyedir.

Doğruluk
Bilgisayarlar% 100 doğrulukla hesaplamalar yapar. Veri tutarsızlığı veya yanlışlığı nedeniyle hatalar meydana gelebilir.

Çalışkanlık
Bir bilgisayar aynı tutarlılık ve doğrulukla milyonlarca görev veya hesaplama yapabilir. Herhangi bir yorgunluk veya konsantrasyon eksikliği hissetmez. Onun hafızası onu insanlardan daha üstün kılar.

Çok yönlülük
Çok yönlülük, bir bilgisayarın aynı doğruluk ve verimlilikle farklı işler yapabilme yeteneğini ifade eder.

Güvenilirlik
Bir bilgisayar, benzer veri kümesi için tutarlı sonuç verdiği için güvenilirdir, yani, aynı girdi kümesini istediğiniz sayıda verirsek, aynı sonucu alırız.

Otomasyon Bilgisayar tüm görevleri otomatik olarak yerine getirir, yani manuel müdahale olmadan görevleri yerine getirir.

Hafıza
Bilgisayarda, verileri depoladığı birincil bellek adı verilen yerleşik bir bellek bulunur. İkincil depolama, aynı zamanda veri depolamak için kullanılan CD, kalem sürücü vb. Gibi çıkarılabilir aygıtlardır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Bilgisayarın Donanımları Nelerdir ?
”Google
37 Beğen