Teknobu

Azerbaycan’da İş İmkanları Nelerdir? 2021


Azerbaycan’da İş İmkanları Nelerdir? 2021

Azerbaycan’da İş İmkanları Nelerdir? 2021

Merhaba sevgili dostlarım bugün yazımızda sizlere kısaca azerbaycan’da iş imkanları nelerdir ne tür işler yapılır bunlar hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum.

Azerbaycan ülkesinde yabancı bir vatandaşsanız, özellikle çalışma vizeniz yoksa veya Azerbaycan’da İngilizce konuşan işlerle sınırlıysanız, iş aramaya nereden başlayacağınızı bilmek çok zordur. Azerbaycan da iş imkanları hakkında bilgi alma ve çalışmak istiyorum diyorsan aşağıdaki yazımıza bir göz atmalısın.

Bu yazımızda, sizi Azerbaycan’a taşınmaya ve bu ülkede bir iş bulmaya hazırlanmanın önemli yönleri hakkında özetlemektedir . Azerbaycan’daki yabancı işçiler için favori yerler, yabancılar için işler ve vize gereksinimleri hakkında önemli bilgiler alacaksınız. Ülkeye giriş için çalışma izni almanız gerekecektir.

Azerbaycan’da İstihdam Hakkında

Azerbaycan, Güney Kafkasya bölgesinde, Doğu Avrupa ile Batı Asya’nın kesişme noktasında bulunan, Batı Asya’da bulunan bir ülkedir. Azerbaycan, Rusya, Gürcistan, Ermenistan ve İran ile kara sınırlarını paylaşıyor. 

Azerbaycan’ın bir kısmı, Ermenistan, İran ve Türkiye ile kara sınırlarını paylaşan Nahçıvan’ın dış bölgesi. 86.600 km2’lik (33.400 sq mi) toplam alanı ve yaklaşık 10 milyonluk nüfusu ile, küçük bir ülkedir, ancak petrol ve doğal gaz açısından çok zengindir. Azerbaycan’da resmi para birimi Manat’tır ve tüm ücretler ve maaşlar yerel para biriminde ödenir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Fruit Ninja 2 MOD APK Sınırsız Para Hileli

Azerbaycan’daki ana endüstriler: petrol ve doğal gaz endüstrisi, petrol endüstrisi, petrol sahası ekipman endüstrisi, çelik, demir, kimya ve çimento üretimi ve gıda endüstrisidir. Hızla gelişen ekonomisi nedeniyle, Azerbaycan’da mühendisler (inşaat, mekanik ve elektrik), imalat işçileri, destek işçileri, bilişim uzmanları, proje yöneticileri ve diğerleri dahil olmak üzere belirli mesleklerde kalifiye işçi sıkıntısı var . İş aramaya başlamadan önce, hangi pozisyonu istediğinizi belirlemelisiniz, bu pozisyon için gerekli becerilere ve eğitime sahip misiniz? Mesleğiniz ve istediğiniz pozisyon bunlardan birine uyuyorsa, hemen Azerbaycan’da iş aramaya başlayın.

Azerbaycan’da İş İmkanları Nelerdir?

Azerbaycan'da İş İmkanları Nelerdir?
Azerbaycan’da İş İmkanları Nelerdir

Azerbaycan’da yabancı uyrukluların istihdam edilmesi için pek çok iş olanağı bulunmaktadır. Kariyer hedeflerine bağlı olarak, bazı insanlar kalıcı olarak istihdam için Azerbaycan’a taşınmak isterken, diğerleri kısa bir süre için bebek bakıcısı , garson , meyve toplayıcı, temizlikçi , hizmetçi vb. Gibi mevsimlik ve geçici işler aramak için gelir . Bazen mütevazı bir ücret karşılığında bir aracı kuruluşun yardımıyla yabancı olarak istihdam sağlayabilirsiniz.

Özellikle yabancı iş arayanlar için iş arama çok yorucu bir süreçtir. Yabancı bir ülkede iş arıyorsanız, tam zamanlı saatlerinizi sadece iş aramak için harcamalısınız. Yabancı iş arayanlar için en iyi kaynaklar, Azerbaycan’daki istihdam büroları ve işe alma şirketleri ve iş arama motorları gibi çevrimiçi kaynaklar, Azerbaycan’daki açık pozisyonlar için uzmanlaşmış iş portalları ve iş fırsatları için bazı uluslararası istihdamla ilgili arama motorlarıdır. Çevrimiçi kaynaklar (iş arama motorları, portallar ve sınıf alanları) iş arayanlar için ana kaynaktır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Fidan Ticaret Likidgaz Alaçam (0362) 621 34 94

Azerbaycan’da tanınmış işçi alımı yapan firmalar, istihdam büroları ve iş arama motorları şunlardır:

1. İnsan Sermayesi Bakü – Azerbaycan merkezli personel pazarında çalışan işe alma şirketi 
2. Akıllı Kaynaklar Grubu – Azerbaycan’ın önde gelen işgücü çözümleri şirketlerinden biri
3. İK Bakü Şirketi
4. Azinka HR&CC – İşe Alım, İK Danışmanlığı, Dış Kaynak Kullanımı ve outstaffing
5. İnsan Kaynakları Azerjobs – iş arama motoru (Azerice ve Rusça)
6. TEAS İşe Alım Hizmetleri
7. JobSearch Azerbaycan – Azerbaycan’da çevrimiçi işe alım web sitesi
8. Rigzone – Petrol ve DoğalGaz Endüstrisi için işe alım hizmetleri
9. SmartStaff Azerbaycan – Azerbaycan’daki en popüler şantiyelerden biri

Azerbaycan’ın önemli işverenlerinden bazıları: AF Holding, AZ Petrol, Socar, Topaz, Unibank, Gence Oto Fabrikası, Bank Respublika, Gazelli Group, Bakcell, AzSamand, Bahra Bisküvi Fabrikası, Bakü Caro Terminali ve Azersun Holding.

Azerbaycan’da başkent Bakü’nün yanı sıra yabancı işçiler için favori yerler: Gence, Sumqayit, Sirvan ve Lenkeran.

Azerbaycan’da çalışma haftası pazartesiden cumaya, hafta sonu cumartesi ve pazar günleri düşüyor. Bazı perakende mağazaları hafta sonu birkaç saatliğine açılır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Peeling Nedir Nasıl Yapılır 2021
”Google
10 Beğenmekten Vazgeç