Teknobu

Audius Coin Nedir? Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2021


Audius Coin Nedir? Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2021

Audius Coin Nedir? Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2021

Bu yazımızda sizlere detaylı bir şekilde audius coin nedir nasıl alınır hakkında bilmeniz gerekenleri paylaştık. Hemen incelemek için içeriğimizi okuyun.

Audius Coin Nedir?

Küresel müzik akışı endüstrisi 2019’da 26 milyar doların üzerinde bir değere sahipti ve 2027’de 47 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu, 2027’ye kadar her yıl% 10’luk bir büyüme oranına işaret ediyor. Böylesine büyük bir pazar bozulmaya hazır ve işte bu pazar Audius hedefliyor. 

AUDİUS COİN

Ethereum blok zincirinden yararlanan Audius , diğerleri arasında Spotify, Amazon gibi rakiplerle rekabet etmek için bir müzik akışı platformu oluşturdu. Peki, Audius oldukça rekabetçi bir sektörde kendisine nasıl bir isim oluşturmayı hedefliyor? Sanatçılara daha iyi fırsatlar sunarak. Blockchain teknolojisinin temel felsefesini takip eden Audius, müzik yaratıcılarını güçlendirmeyi ve müzik akışı ve paylaşım endüstrisini merkezden uzaklaştırmayı hedefliyor

Audius, Ocak 2018’de Roneil Rumburg ve Forrest Browning tarafından kuruldu . Her ikisi de sırasıyla CEO ve Baş Ürün Sorumlusu olarak Audius’a liderlik ediyor. Audius’un CEO’su Roneil, bir Bitcoin P2P ödeme şirketi olan başka bir Backslash şirketi ile ilişkilendirildi . Forrest Browning ise Forbes 30 Under 30’un bir parçasıydı. Audius’tan önce Stacksware’in kurucu ortağıydı. 

Bu Yazımızda Okuyun :   EOS Coin Geleceği Nedir? Geleceği Var Mı? 2021

Audius Hangi Sorunu Çözmeyi Amaçlıyor?

image 41

Audius’un kurucu ortakları, müzik endüstrisinin mevcut yapısının sanatçılar için iyi bir şey yapmadığına inanıyor. Sektör milyarlarca dolar değerinde. Yine de, sanatçılar her yıl milyarlarca gelirin yalnızca% 12’sini alıyor. NFL ve NBA oyuncuları ise NFL ve NBA gelirlerinden en az% 47 ila% 51 pay alıyor. Müzik endüstrisinin, NFL ve NBA gibilerine kıyasla kat etmesi gereken çok mesafe olduğunu gösteriyor. Diğer bir sorun da sanatçıların müzik dağıtımı üzerinde hiçbir kontrollerinin olmaması ve müziğini kimin yayınladığını bilmelerinin mümkün olmamasıdır. 

Büyük müzik stüdyoları bugün bile müzik endüstrisini kontrol ediyor. Ancak geçmişin günlerinden farklı olarak müzik yapmak için milyonlarca dolarla inşa edilmiş bir stüdyoya gerek yok. Bugün herkes evinin rahatlığında ucuz müzik ekipmanları ve yazılımları ile müzik yaratabilir. Merkezi müzik akışı hizmetleri, müzik endüstrisini eski zorluklarının çoğundan kurtarmak amacıyla başladı. Ancak onlar da rekabetçi müzik endüstrisindeki işlerini sürdürmek için büyük müzik şirketlerinin etkisi altına girdiler.

Sanatçıların sektörde karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmek ve müzik endüstrisinin gerçek potansiyelini öne çıkarmak için Audius, bir müzik akışı platformu oluşturmak için blockchain teknolojisini kullandı. Audius, aracıyı müzik endüstrisinden uzaklaştırır ve hayranları doğrudan sanatçılara bağlar. Hayranların doğrudan sanatçılara ödeme yapmasına olanak tanır. Sanatçıların yapması gereken tek şey müzik parçalarını Audius platformu üzerinden dağıtmak ve hayranlar platformdaki müzik parçalarını dinlemek için ödeme yapacak. 

Bu Yazımızda Okuyun :   FunFair FUN Coin Nedir? Geleceği Var mı 2021

Audius nasıl çalışır?

Teknik olarak, Audius yalnızca bir müzik akışı platformu değildir. Bunun yerine, bir müzik akışı ekosistemidir. Audius projesi gücü müzik yaratıcılarına geri veriyor. Audius ile müzik yaratıcıları, müzik parçalarının dağıtım, para kazanma ve buharlama hakları üzerinde tam kontrole sahiptir. 

Audius ağında üç oyuncu var. Onlar müzik yaratıcıları, düğüm operatörleri ve hayranlardır. Sanatçıların gelir payı, Audius ağı için ürettikleri değere bağlıdır. Audius platformunun temel segmentlerine gelince, beş bölümden oluşmaktadır. Bunlar Audius Token (AUDIO) – Stablecoins – Sanatçı Jetonları, İçerik Düğümleri, İçerik Defteri, Keşif Düğümleri ve Yönetişimdir.

Audius Token (AUDIO) – Stablecoins – Artist Token, paylaşılan bir ekonomi sağlayarak Audius ağında çok önemli bir rol oynar. İçerik düğümleri kullanıcı tarafından işletilir ve içeriğin barındırılmasını ve içeriğe erişim iznini yönetirler. Content Ledger ise birden çok bileşenden oluşur. Ethereum blockchain, POA ağı ve L1 veya L2 blockchain ağını içerir. Tüm Audius Protokolünün en önemli parçasıdır ve sisteme güç veren bir beyin görevi görür. 

Bir Sanatçı Audius Network’ü nasıl kullanabilir?

Müzik parçalarını dağıtmak ve tanıtmak için Audius ağından yararlanmak isteyen tüm sanatçılar, ağın açık lisansını kabul etmelidir. Açık lisansı kabul ettiklerinde, müzik parçalarının daha geniş bir ağda yayınlanmaya hazır olması çok önemlidir. 

Sonraki süreç, müzik parçasının parçalarını oluşturan ve bunları şifrelemek için özel anahtarlar kullanan Sanatçı istemcisi tarafından gerçekleştirilir. Şifrelemeden sonra müzik parçası Audius ağının içerik düğümüne yüklenir. Ardından, ağdaki yeni içeriği indeksleyen keşif düğümleri gelir. Ardından, müzik parçasını Audius ağında yaygın olarak kullanılabilir hale getirir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Reddcoin Nedir? Reddcoin Geleceği 2021

Hayranlar Müzik parçalarını nasıl dinleyebilir?

Müzik içeriği daha geniş bir ağda kullanılabilir olduğunda, içeriğin kullanılabilirliği, ağın içerik izin bileşeni tarafından yönetilir. Bir hayran müzik parçasını çalmak istediğinde, istemcisinden sanatçının seçilen içerik düğümüne bir istek gönderilir. 

Sanatçı tarafından istenirse, müşteri ayrıca içerik düğümüne ödeme kanıtı veya başka bir kanıt gönderecektir. Talebe hizmet etmek için içerik düğümü bir proxy yeniden şifreleme yaratacaktır. Hem hayran cüzdanının genel anahtarı hem de müzik parçalarını şifrelemek için kullanılan anahtarlar, proxy yeniden şifrelemesini oluşturmak için kullanılır.

Audius Nasıl Satın Alınır (AUDIO)

Audius (AUDIO) aşağıdaki borsalarda mevcuttur:

Binance – Avustralya, Kanada, Singapur, İngiltere ve dünyanın çoğu için en iyisi . ABD’de ikamet edenlerin buradan AUDIO satın almaları yasaktır .  Tüm işlem ücretlerinde% 10 geri ödeme için İndirim Kodu: EE59L0QP kullanın .

Gate.io , ABD sakinleri için en iyi seçenektir .

Audius Nasıl Saklanır (AUDIO)

Audius’a (AUDIO) büyük bir yatırım yapmak istiyorsanız veya bu kriptoyu uzun süre HODLing yapmayı planlıyorsanız, bir donanım cüzdanı  en iyi seçenektir. Donanım cüzdanları, kripto paranızı “ soğuk depoda çevrimdışı olarak saklayın Bu strateji, çevrimiçi tehditlerin varlıklarınıza erişmesini imkansız hale getirir. Ledger Nano S  veya daha gelişmiş  Ledger Nano X hem destek Dengesi (BNT).

”Google
8 Beğenmekten Vazgeç