Teknobu

Algoritma Öğrenme Yeteneğine Sahip miyim?


Algoritma Öğrenme Yeteneğine Sahip miyim?

Algoritma Öğrenme Yeteneğine Sahip miyim?

Merhaba değerli teknobu ziyaretçileri bugün sizlerle programlanın en temeli olan algoritmalar ile ilgili bir yazı yazmak istedim. Algoritmalar programlamanın temelini oluşturur algoritma olmadan mantık yürütmek olmaz bir program yapacaksak ilk önce bu programın algoritmasını kurarız aşamalarını belirleriz daha sonra uygulamaya geçeriz. Sorumuzun cevabına geçmeden önce algoritmanın bir tanımını yapalım sizlerle.

Algoritma nedir?

Algoritma, bir sorunu çözmek veya bir görevi tamamlamak için ayrıntılı bir adım adım talimat setidir. Hesaplamada, programcılar bilgisayara bir görevi nasıl gerçekleştireceğini bildiren algoritmalar yazarlar.

Çoğu zaman, yeni başlayan insanlar, algoritmaların son derece karmaşık matematiksel formüllerden oluştuğunu, düşünürler

Şu yanılgıdan kurtulun. En iyi ihtimalle yanlış, en kötü ihtimalle düpedüz yıkıcıdır.

Algoritmalar her yerdedir. Günlük hayatta yaptığımız herşey de aslında bir algoritmadır. Hayatımızda gerçekleşen herşey matematiksel formül değildir.

Algoritma Öğrenme Yeteneğine Sahip miyim?

Evet arkadaşlar gelelim şimdi bu sorunun cevabına ;

İnsanların algoritma öğrenmesini engelleyen bir numaralı faktör korku faktörüdür . İnsanlar savaşa başlamadan önce kaybederler çünkü korkarlar. Algoritma yeni başlayan kişilere çok zor görünmekte ama aslında o kadar zor değildir arkadaşlar. Algoritma öğrenme yeteneğine hepimiz sahibiz sadece savaşa korkarak değil cesaret ederek bir adım atmanız gerekir. Pratik yaparak bu zor gelen aşamaların kolaylaştığını göreceksiniz. Umarım bir nevi moral yazısı olmuştur sizleri seviyorum görüşmek üzere 🙂

Bu Yazımızda Okuyun :   Neden Algoritmaları Öğrenmeliyim? Tam Olarak Nedir ve Neye Yardımcı Olurlar?
”Google
24 Beğen