Teknobu

Yazıcı 0x00011b Hatası Nedir? (Çözümü) 2021


Yazıcı 0x00011b Hatası Nedir? (Çözümü) 2021

Yazıcı 0x00011b Hatası Nedir? (Çözümü) 2021

0x00011b Hatası nedir, 0x00011b hatası neden olur nasıl çözülür? İşte 0x00011b yazıcı hatasının çözümü ile ilgili detaylar.

Her iki uçta da sistemde bir arıza olduğunda ve süreç düzgün gitmediğinde bir hata oluşur. Ortaya çıkan sorunun türüne bağlı olarak çeşitli hata türleri vardır. 

Son zamanlarda, kullanıcılar kendileri için oldukça uygun olmayan belirli bir hatanın çözümünü arıyorlar. Son zamanlarda birçok kullanıcının şikayet ettiği Yazıcı Hatasından bahsediyoruz. Bu Yazıcı Hatası 0x00011b trend haline geldi

Yazıcı 0x00011b Hatası Nedir?

Yazıcı 0x00011b Hatası
Yazıcı 0x00011b Hatası

Bu belirli yazıcı hatası, kullanıcıların yazıcılara sorunsuz bir şekilde bağlanmasına izin vermiyor; bu hatayla birlikte bağlantının başarısız olduğunu belirten bir mesaj çıkıyor. Kullanıcılar, paylaşılan bir yazıcı sunucusuna veya paylaşılan bir Çalışma Grubu yazıcısına bağlanmaya çalışırken bu hatayı bildirir. 

İşlerinin önüne geçtiği için oldukça rahatsız edici olduğunu kanıtlıyor. Yazıcı Hata 0x00011b genellikle sistem ayarlarından veya diğer nedenlerin yanında Windows kayıt, yanlış veya düzensiz girdileri kaynaklanır.

Bu Yazımızda Okuyun :   #### Excel Hatası Nedir? Nasıl Çözülür? 2021

0x00011b Hatanın Nedeni Nedir?

 • Büyük olasılıkla Windows kayıt defterindeki dosya hasarından kaynaklanıyor. 
 • Bu tür hatalarla sonuçlanan işletim sisteminin arızalanmasına yol açar.
 • Herhangi bir yazılımın hatalı veya başarısız kurulumu, sistemde bu arızaya neden olabilecek kalıntılar bırakır.
 • Bir sistem dosyasının yanlışlıkla silinmesi veya kötü amaçlı yazılım saldırısı da bu soruna neden olur.
 • Bir elektrik kesintisi veya sistemin hatalı kapatılması da bu sistem arızasına neden olabilir. Bu yön genellikle gözden kaçar.

0x001b Yazıcı Hatası Nasıl Çözülür?

 • Paylaşılan bir yazıcıya erişmeye çalışıyorsanız, her iki cihazın da en son sürüme güncellendiğinden emin olun. Güvenlik güncelleme uyumsuzluğu da bu hataya neden olabilir.
 • Sorun devam ederse, Sistem dosyası denetleyicisini çalıştırın.
 • Windows kayıt defterini kontrol edin ve bozuk dosyaları düzeltmeye çalışın.
 • Başka bir seçenek de Windows’u bir yükleme diski kullanarak onarmaktır.
 • Bu hatayı düzeltmek için bir onarım aracı da indirebilir ve kurabilirsiniz.
 • Bu aracı yükleyin ve yardımı ile hataları tarayın.
 • Yazıcı Hatası 0x00011b dahil olmak üzere sisteminizdeki tüm hataları otomatik olarak algılar ve onayınız üzerine giderir. 
 • Sisteminizi yeniden başlattığınızda hata muhtemelen kaybolacaktır.
Bu Yazımızda Okuyun :   Msvcp140.dll Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? ( Güncel)

Sonuç

Hatalar, bilgisayarlar da dahil olmak üzere dijital cihazlarda sık görülen bir durumdur. Bir süreçteki bazı arızaların bir göstergesidirler. Bu tür hatalar tekrar tekrar meydana gelirse sinir bozucu olabilir. Son zamanlarda, kullanıcılar onu modaya uygun hale getiren bir yazıcı hatasından şikayet ettiler. Bu hatayla ilgili tüm önemli ayrıntılar yukarıda mevcuttur; lütfen ona bakın. 

Peki siz Bu hatayı çözmek için nasıl bir çözüm buldunuz? Lütfen yorumlarda Yazıcı Hatası 0x00011b çözümlerimiz hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

”Google
Beğen